چسب موش، نوعی تله موش است که عمدتا برای گرفتن موش ها طراحی شده است. تله های موش معمولا در مکان های سر پوشیده و برای مقابله با هجوم جوندگان مورد استفاده قرار می گیرند. این تله ها به دلیل شرایط آب و هوایی مانند رطوبت و گرد و غبار، در فضای های باز اثر بخشی کمی دارند و عملا قابل استفاده نیستند.

چسب موش معمولا از یک قطعه مقوایی، پلاستیکی و یا مواد مشابه آغشته شده به چسب ساخته می شود. چسبی که در تله موش چسبی استفاده می شود می تواند طبیعی یا شیمیایی باشد. در ادامه این مطلب از فروشگاه اینترنتی گنج کالا، توضیحاتی جامع در مورد این وسیله برایتان شرح داده می‌شود تا بدانید دقیقا چسب موش چیست.

تله موش چسبی چه کاربردهایی دارد؟

تله های چسب برای استفاده در خانه ها، رستوران ها، انبارها، بیمارستان ها، ادارات و سایر محل های سرپوشیده کاملا مناسب هستند.

 این تله ها می توانند موش ها، موش های صحرایی (rats) و سایر آفات را به دام بیندازند. استفاده از این چسب ها بسیار آسان و سریع است و در صورتی که درست جای گذاری شود، نتیجه کاملا رضایت بخشی خواهد داشت.

چسب موش

بهترین چسب موش بازار

از آن‌جایی که تعداد چسب موش در بازار بسیار بالاست، قصد داریم برخی از بهترین و کاربردی‌ترین محصولات بازار را به شما معرفی کنیم. از جمله بهترین چسب موش های بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای خرید چسب موش مورد مورد نظرتان، روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

مزایای استفاده از چسب تله موش

این نوع از دام ها بزرگ تر و سنگین تر از سایر تله های موش هستند؛ در نتیجه، استحکام و اثر بخشی بیش تری نسبت به سایر تله ها دارند. تله های چسب اغلب اوقات فاقد مواد سمی هستند و حیوانات را نمی کشند.

این تله ها، موش را در یک نقطه ثابت و مشخص نگه می دارند و برخلاف سموم، اجساد حیوانات در مکان های نا معلوم و غیر قابل دسترس نمی ماند.  چسب موش از نظر قیمت ارزان تر از سایر تله های موش است و استفاده از آن ها راحت تر و کم درد سرتر است.

در صورتی که جمعیت موش های منطقه آلوده به کنه باشند، این چسب ها می تواند در کنترل آن ها بسیار موثر باشد.

کنه هایی که بر روی بدن موش ها زندگی می کنند، تا زمانی که حیوان زنده باشد بر روی آن باقی می مانند. پس از مرگ حیوان، بدن آن را ترک می کنند و بر روی چسب های تله گیر می کنند. با این روش می توان از شیوع بسیاری از بیماری های واگیردار نیز جلوگیری کرد.

  • اگر قصد کشتن حیوانات را نداشته باشید، این روش بسیار موثری برای به دام انداختن و رها کردن آن ها در محلی مناسب است.
  •   تله های چسب موش برای انسان غیر سمی هستند. این موضوع باعث می شود که از مسمومیت های ناشی از سم موش جلوگیری شود.

چسب موش

نحوه استفاده از چسب موش

برای استفاده از تله های چسب دار، ابتدا باید محل های قرار گیری تله ها را به دقت مشخص کنید. با توجه به این نکته، چسب ها را باید در محل هایی که موش ها عمدتا رفت و آمد دارند، قرار دهید؛ زیرا موش ها معمولا از مسیرهای ناشناخته و جدید عبور نمی کنند.

موش ها معمولا از کناره های دیوار و زیر وسیله ها حرکت می کنند. بنابراین، بهتر است هنگام جای گذاری تله ها این نکات را مد نظر قرار دهید.

پس از قرار دادن تله های خود نیز باید مرتبا آن ها را چک کنید. اگر قصد دارید پس از به دام انداختن موش ها و موجودات دیگر آن ها را در محلی دیگر رها کنید، باید به موقع این کار را انجام دهید؛ زیرا این موجودات نمی توانند بدون آب و غذا مدت زمان طولانی زنده بمانند. بهتر است حیوانات به دام افتاده را حداقل 3 هزار متر دور تر از خانه خود رها کنید تا دوباره به خانه باز نگردند.

برای اینکه تله های شما تاثیر بیش تری داشته باشند، بهتر است یک طعمه مناسب در وسط تله چسب قرار دهید. غذاهایی مانند مواد وانیلی، شکلات، کره بادام زمینی و … برای موش ها بسیار وسوسه انگیز است.

 

 

 

روش های تله گذاری با استفاده از چسب برای موش

برای استفاده از چسب های موش، به چند روش می توانید تله گذاری را انجام دهید.

  • روش سنتی

یکی از روش های قدیمی تله گذاری، قرار دادن تخته های چسب دار در امتداد دیوار و زمین به شکل 90 درجه است. یعنی قسمتی از چسب روی زمین و قسمتی از آن کنار دیوار قرار می گیرد. با این روش، شما می توانید دو منطقه را تله گذاری کنید.

  • روش هوشمندانه

روش دیگر برای ساخت تله موش چسبی، ساخت یک تونل یا محل سر پوشیده چسب دار است. با استفاده از این روش، می توانید محل هایی که خاکی یا کثیف هستند را تله گذاری کنید. مزیت دیگر این روش این است که دسترسی حیوانات خانگی و کودکان به آن محدودتر است و از تماس آن ها با تله جلوگیری می شود.

  • روش سریع و به صرفه

روش سوم برای ساخت تله نیز استفاده از تله های مسطح چسب دار است. این نوع از تله ها را می توان با چسب آغشته کرد و بارها استفاده کرد.

این روش، سطح وسیعی را برای به دام انداختن موش ها فراهم می کند در نتیجه می توانید با یک تله، تعداد بیش تری از مهمان های ناخوانده خود را دستگیر کنید.

روی چسب موش چی بزاریم؟

هر چند که همیشه در کارتنها پنیر به عنوان طعمه چسب موش هست ولی گردویی که کمی حرارت داده شده و بوی آن به خوبی در آمده موش ها را مدهوش خواهد کرد و زودتر گرفتار خواهد کرد.

چسب موش تا چند روز اثر دارد؟

مهم نیست چسب موش کتابی استفاده کنید یا چسب موش تیوپی در حقیقت مایع چسب هر دو از یک متریال ساخته شده است که جزو خانواده ی چسب های زنده هستند، خشک نمی شوند و خاصیت خود را از دست نمی دهند . اما وقتی تله موش چسبی در معرض استفاده قرار می گیرد، گرد و خاک  و سایر عوامل خارجی بر روی چسب می نشییند و در نتیجه باعث از بین رفتن خاصیت چسب می شوند. پس هر چه محیط گرد و خاک بیشتری داشته باشد اثر چسب زودتر از بین می رود.

چسب موش را چگونه پاک کنیم؟

در صورت آغشته شدن بدن یا لباس با چسب می توانید از روغن گیاهی و سپس مواد پاک کننده استفاده کنید.

نکات ایمنی استفاده از تله موش چسبی

برای استفاده از تله موش چسبی در ابتدا باید توجه کنید که هر چه تله های شما بیش تر باشد، موش های بیش تری را به دام خواهید انداخت.

   هر جایی که فضله های موش را مشاهده کرده اید، محل قرار گیری تله های چسب نیز همان جا است.

  اگر در محل خاصی مانند زیر زمین یا یک اتاق، نشانه های حضور موش را احساس کردید، ابتدا به دنبال منبع آن باشید. لوله های فاضلاب، درز های دیوار و هر مکانی که می تواند محل عبور و مرور موش ها باشد را کاملا مسدود کنید.

    توجه کنید که هر چه تله موش چسبی مدت زمان بیش تری در معرض هوا باشد، چسبندگی آن کم تر خواهد بود؛ در نتیجه، بهتر است برای اثر بخشی بهتر، چند وقت یک بار تله های قدیمی را تعویض کنید. هم چنین در دماهای بسیار سرد یا گرم نیز این چسب ها مفید نخواهند بود.

از قرار دادن تله موش چسبی در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز نمایید.

برای استفاده بهینه در هوای سرد بهتر است تله موش چسبی را روی لوله های گرم یا نقاط گرم قرار دهید تا چسبندگی آن کافی باشد.

چگونه موش را از چسب جدا کنیم؟

در صورتی که بخواهید حیوان یا وسیله ای را از چسب جدا کنید، می توانید به راحتی با مقداری روغن گیاهی (مانند روغن زیتون) این کار را انجام دهید.

خرید چسب موش از گنج کالا

موش ها حیواناتی هستند که اگر وارد حریم زندگی ما شوند، حضورشان آزارنده می شود و آرامش را از ما سلب می کند. چسب موش کمک می کند تا به راحتی و البته بدون جنگ و خونریزی از دست این موجودات مزاحم خلاص شوید. اگر قصد خرید چسب موش  و مشاهده قیمت چسب موش را دارید، می توانید از طریق سایت ما در گنج کالا اقدام کنید و مطمئن باشید که در سریع ترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید.